כך תבחרי - איזה התקן הוא המתאים ביותר עבורך

 
כיום נשים רבות יכולות להרשות לעצמן לקיים יחסי מין בטוחים ללא החשש מכניסה להריון, היות ולרשותן עומדים אמצעי מניעה מסוגים שונים, ביניהם התקן תוך רחמי. אילו סוגי התקן תוך רחמי קיימים? ועל פי אילו משתנים יש לבחור את ההתקן המתאים ביותר? הנה כל הפרטים החשובים:

 
עם המצאת הגלולות קיבלה האישה את היכולת לשלוט על גופה, כל שכן על הפוריות שלה, ולבחור מתי הזמן המתאים לה להיכנס להריון. זאת במקום האפשרות החלופית שהיא להשאיר את ההחלטה בידי הגורל. עם זאת, לגלולות ישנם חסרונות לא מעטים, כך יעידו נשים רבות, אשר העיקרי שבהם הוא העובדה שמוטל על האישה שלא לשכוח ליטול אותן. כל חריגה ולו הקטנה ביותר מנטילה סדירה, עלולה להביא עמה את הסיכון של כניסה להריון. אולם כיום, מלבד הגלולות, עומדת לרשותה של האישה אפשרות מניעתית נוספת וטובה לא פחות והיא התקן תוך רחמי. כאמור ישנם סוגי התקן תוך רחמי שונים ומגוונים וכיום עם כניסתם של ההתקנים המודרניים לעולם הרפואה, אכן מדובר באפשרות שאותה כדאי לשקול.
 

פעם לעומת היום

 
רופאים רבים נטו בעבר להאמין כי סוגי התקן תוך רחמי מתאימים רק לנשים אשר כבר עברו לידה אחת או שתיים בחייהן. זאת מחשש שהתקן תוך רחמי עלול להוביל למקרים של בעיות פריון. אולם בשנים האחרונות התגלה כי מקורו של גורם הסיכון אינו בהתקנים עצמם, במיוחד כאשר מדובר בהתקנים המודרניים הקיימים בשוק. לכן אם קיימת התלבטות בשאלה: האם כדאי לבחור בהתקן תוך רחמי? מדובר באפשרות המתאימה לכל אישה שלא מתכננת הריון בזמן הקרוב ומחפשת אחר אמצעי מניעה אולטימטיבי אשר אינו דורש ממנה התעסקות מיותרת. כמובן שלרשותן של הנשים עומדים כמה סוגי התקן תוך רחמי.

 

סוגי התקן תוך רחמי

 
ישנם סוגים שונים כאשר אלו הם ההבדלים ביניהם:

התקן נחושת

התקן נחושת עשוי למעשה מגוף מרכזי המיוצר מפלסטיק אשר עליו מלופף חוט נחושת. בפועל הנחושת מפריעה ומאטה את תנועתם של הזרעונים.

התקן הורמונלי

בדומה להתקן נחושת, גם להתקן הורמונלי יש גוף פלסטיק מרכזי אולם במקום סליל הנחושת, להתקן זה ישנו מכל קטן אשר מכיל את הורמון הפרוגסטרון המופרש לתוך חלל הרחם.

התקן חסר מסגרת (גינהפיקס)

עשוי מחוט פלסטי ועליו כדוריות נחושת כאשר יוני הנחושת משמשים למניעת הריון בדומה להתקן נחושת.

התקן בלרין (IUB)

התקן חדש, פרי המצאה ישראלית של הגניקולוג ד"ר אילן ברעם, והוא כולל כדורי נחושת קטנטנים המורכבים על חוט אשר מקבל את צורת הרחם עת כניסתו לגוף.

התקן סליל (Essure)

כשמו כן הוא, התקן בצורת סליל אשר חוסם את תעלות החצוצרות ולמעשה בכך מונע את המפגש בין הזרע לביצית.


כאמור ישנם סוגי התקן תוך רחמי שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות. כדי לבחור את ההתקן המתאים לך ולגופך מומלץ לפנות אל רופא נשים בעל ניסיון בתחום אשר יוכל להמליץ על סוג ההתקן הטוב ביותר עבורך.


 
דר. אילן ברעם הנו מומחה בינלאומי בהתקנים תוך רחמיים, וברשותו ניסיון מצטבר של אלפי התקנים תוך רחמיים מכל הסוגים והמינים. 
לכל שאלה או יעוץ התקשרי עכשיו
058-7751212